Dzień Przeciw Przemocy

dpp mOd kilku lat w Szkole Podstawowej nr 7 w Skarżysku – Kamiennej odbywają się Dni Przeciw Przemocy. Są to imprezy wchodzące w skład działań profilaktycznych realizowanych przez szkołę. Uczniowie i nauczyciele spotykają się na sali gimnastycznej na wspólnej zabawie, która przypomina nam o tym, że w życiu kierować się trzeba zasadą „ nie krzywdź innych”.

W tym roku przewodnią myślą było Kibicowanie Fair Play.  Spotkanie rozpoczęło się  spektaklem profilaktycznym „Przygody niesfornej Kai” w wykonaniu aktorów teatru „Małgo” z Częstochowy. Po występie pani asp. Anna Sławińska z Powiatowej Komendy Policji przekazała uczniom uwagi na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Następnie uczniowie spotkali się ze znanymi sportowcowami: Michałem Smolarczykiem – środkowym napastnikiem Korony Kielce oraz Katarzyną Brojek – byłą siatkarką KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Swój występ zaprezentowała również Akademia Holistyczna. Dzieci miały możliwość porozmawiania na temat kariery zawodników, zasad zdrowego współzawodnictwa oraz kulturalnego kibicowania.

Na zielonym terenie wokół szkoły zorganizowany był piknik. Uczniowie mieli okazję poznać wyposażenie ambulansu, radiowozu policyjnego oraz wozu strażackiego. Na uczestników czekały liczne atrakcje m.in: dmuchańce i wata cukrowa – Kraina Szczęścia, Doktor H20 - MPWiK, malowanie twarzy, manicure – Hybryda z Pazurem, grill – Restauracja Festa In Tavola, słodki kącik – domowe wypieki, kiermasz, robotyka itp. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Tomasz Gluza.

Dni Przeciw Przemocy organizowane w SP-7 propagują wśród dzieci i dorosłych ideę pokojowego rozwiązywania konfliktów, przyjaźni oraz wartości, które chcielibyśmy, aby towarzyszyły naszym uczniom w ich życiu. Są też dla wszystkich czymś co łączy nas we wspólnej pracy i zabawie.   

Podziękowania kierujemy do Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7, którzy w aktywny sposób włączyli się w przedsięwzięcie.

Zapraszamy do wspólnej zabawy na kolejnym pikniku.

 

>>czytaj artykuł: skarzysko24.pl

skarzysko24