Dzień Pustej Klasy

kwiaty mW piątek, 9 czerwca, Szkoła Podstawowa nr 7 wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Pustej Klasy. Prawie  wszystkie zespoły klasowe  miały w tym dniu lekcje w terenie, natomiast dzieci ze szkolnej Świetlicy Marzeń wzięły udział w projekcie pod hasłem „Życie wśród kwiatów”.

Odbył się wykład dla najmłodszych na temat hodowli roślin ozdobnych i balkonowych oraz pokaz prawidłowego przesadzania. Następnie dzieci samodzielnie przesadziły swoje kwiaty, o które od tej chwili będą dbać w swoich domach.

PRZESŁANIE PROJEKTU:

Nauczycielki i nauczyciele: zabierzcie dzieci na dwór / na pole (a najlepiej do lasu!). Uczennice i uczniowie: namówcie ciało pedagogiczne, żeby w ten dzień lekcje odbyły się na świeżym powietrzu! Rodzice: zadbajcie o zdrowie i prawidłową edukację ekologiczną swoich dzieci i zainteresujcie szkołę Dniem Pustej Klasy.

 

dzien