Chłopcy również na najwyższym podium

chlopcyW piątek, 9 czerwca, na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej zostały rozegrane mistrzostwa Skarżyska szkół podstawowych w trójboju lekkoatletycznym chłopców. Tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja  Szkoły Podstawowej nr 7. Mistrzostwa były ostatnimi zawodami w rywalizacji sportowej szkół podstawowych.

 Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Urząd Miasta - Referat Edukacji, koordynatorem zawodów był Dariusz Frydryk, sędzią głównym zawodów Agnieszka Drabik. 

W  zawodach wzięło sześc szkół podstawowych SP 2,  SP 3, SP 5, SP 7, SP 8, SP 13. Trójbój lekkoatletyczny składał się trzech  dyscypliny: rzut piłeczką palantową skok w dal i bieg na 60 m. 

Mistrzem Skarżyska-Kamiennej w Trójboju Lekkoatletycznym została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7, którą łącznie zdobyła 489, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 13 - 381 punktów,  na trzecim miejscu zawody ukończyła Szkoła Podstawowa nr 5 - 315 punktów.

 

>> czytaj artykuł:skarzysko24.pl