Tydzień Języka Angielskiego

tydzien m5 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie Tygodnia Języka Angielskiego. Z tej okazji reprezentanci każdej z klas IV-VI przygotowali ciekawostki dotyczące krajów anglojęzycznych.  Szkocja przypadła klasie 4a,  4b opowiadała o Australii, 5a zaprezentowała Irlandię, a 5b Anglię. Stany Zjednoczone Ameryki przypadły 6a, natomiast 6b przedstawiła Walię. Każdej grupie towarzyszyły melodie charakterystyczne dla danych krajów. Uczniowie starali się przybliżyć wylosowany kraj nie tylko za pomocą tekstów, ale również ubiorem, plakatami czy też różnymi rekwizytami. Podczas podsumowania wystąpiła Bianka Warwas z klasy 4a, która otrzymała nagrodę Grand Prix w szkolnym konkursie piosenki angielskiej „Sing a Song”.

Rozstrzygnięto  również pozostałe konkursy językowe : „I like English” w klasach piątych, „ Check your English” w klasach szóstych oraz „Famous Brits” dla klas IV-VI. Kolejny Tydzień Języka Angielskiego już za rok, a z nim nowe, ciekawe i inspirujące zadania.